„Zdrowy styl życia” Babskiego Klubu Optymistek 40+

W dniu 3 października 2018 r., w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, odbyło się kolejne już spotkanie pań należących do Babskiego Klubu Optymistek 40+. Tym razem, w ramach projektu pn. „Zdrowy styl życia”, odbyły się bardzo ciekawe warsztaty fotograficzne poprowadzone przez pana Roberta Antosza – utalentowanego fotografika i wielkiego miłośnika przyrody. Zdjęcia pana Antosza prezentowane są na wystawach, w albumach, wiele z nich doceniono w prestiżowych konkursach fotograficznych. Przepiękne fotografie pana Roberta zdobią kalendarze i okładki ogólnopolskich czasopism. Z wiedzy i talentu naszego gościa od wielu lat korzysta szczecinecka Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, w której prężnie działa Grupa Fotograficzna „LUMINIS”.

Zajęcia poprowadzone zostały bardzo profesjonalnie, ale też przystępnie, z polotem i dużą dozą poczucia humoru. Pan Antosz zmienił spojrzenie uczestniczek spotkania na fotografię – wzbudzające zachwyt zdjęcie to przeważnie nie efekt przypadku, ale ciężka praca fotografika, okupiona wieloma godzinami oczekiwania na moment, który warto uwiecznić na zdjęciu. Sposób przekazywania wiedzy fotograficznej – w połączeniu z prezentacją przepięknych zdjęć z ostatniej podróży pana Antosza do magicznych Pienin- oczarował klubowiczki, które mają nadzieję na kontynuację tego rodzaju zajęć.

Projekt został dofinansowany dotacją pozyskaną w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) we współpracy z Ośrodkiem „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM (ODL).