Dzisiaj „Kaziukami” nazywa się jarmark odbywający się w stolicy Litwy Wilnie i nie tylko, w dzień św. Kazimierza (4 marca).

Jednakże geneza „Kaziuków” była inna, bo było to święto na wskroś religijne, z procesją, modłami oraz odpustem. Typowe święto liturgii rocznicowej przypominające o dniu śmierci królewicza Kazimierza wyniesionego przez papieża Klemensa VIII w 1602 roku na ołtarze.

My chcąc podtrzymać tradycję zorganizowaliśmy w sobotę 3 marca „Wesołe Kaziuki”!

A oto migawki z tej imprezy:

Dożynki Powiatowo-Gminne w Juchowie – Urząd Miejski w Bornem Sulinowie

W  sobotę 16 września 2017, w Juchowie, odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, zorganizowane przez: Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie działające z ramienia Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, wspierane przez Sołectwo Juchowo i Fundację im. St. Karłowskiego z Juchowa. My też tam byłyśmy.

A oto migawki:

 

Tradycyjnie podczas imprezy odbyła się degustacja zdrowej żywności. Wyśmienite dania, z dynią w roli głównej, a także ciasta i inne smakołyki zostały przygotowane przez Panie z Radacza oraz gości przybyłych z  różnych miejscowości.

Imprezie towarzyszyły występy zespołów śpiewaczych: „Borneńskie Wrzosy”, „Jarzębiny” z Jelenia i „Stokrotki” z Juchowa, które rozgrzewały swoim śpiewem niemałą publiczność.

Impreza zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, gdzie nie zabrakło muzyki i tańców. Organizatorzy mają nadzieję, że realizacja zadania dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń i radości, stwarzając mieszkańcom oraz gościom nową propozycję atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia czasu wolnego.

A oto migawki z tej imprezy:

 

Niedzielne (17.07) popołudnie upłynęło w Szczecinku pod znakiem ludowego grania, a wszystko za sprawą Szczecineckiego Spotkania z Folklorem. Była to już III edycja, której twórcą i organizatorem był zespół Swojacy z Sitna. Na muszli koncertowej zaprezentowało się szesnaście zespołów, głównie z terenu powiatu szczecineckiego,  a gościem honorowym była kapela Kurna Chata z Ustronia Morskiego. czytaj dalej...

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwum