Powiatowy Integracyjny Turniej nocny w Piłkę Nożną.

Jak co roku w lipcu na kompleksie boisk Orlik odbyła się już VIII edycja Turnieju Nocnego Piłki Nożnej w Bornem Sulinowie. Dzięki współpracy klubu MKS Wrzos Borne Sulinowo oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie impreza w bieżącym roku miała charakter szczególny z dwóch powodów. Uzyskała dofinansowanie z programu Społecznik na lata 2022 – 2024 (program zainicjowany przez Marszałka województwa Zachodniopomorskiego), a Turniej przyjął nazwę „Powiatowego Integracyjnego Turnieju Nocnego w Piłce Nożnej”. Po drugie w trakcie imprezy zbieraliśmy środki na pomoc dla Wiktora, chłopca z Bornego Sulinowa, który zmaga się z nowotworem. Renoma Turnieju dała o sobie znać – już w pierwszym dniu zapisów mieliśmy nadkomplet drużyn. Ostatecznie w Turnieju zmagało się 8 drużyn:

  • MKS Wrzos Borne Sulinowo
  • Szkolna 17
  • Pantoflarze
  • Kastech
  • Sędziowie
  • Pędzące Kombinerki
  • Brony Wojnowo
  • Team %

Turniej rozlosowano na 2 grupy pod 4 drużyny każda, następnie rozegrano mecze w każdej grupie systemem każdy z każdym. W późniejszej fazie Turnieju grano o miejsca VII, V, III oraz finał o I miejsce. Tegoroczne zmagania miały bardzo wyrównany poziom. Po dobrych, zaciętych meczach klasyfikacja medalowa wygląda następująco:

I Sędziowie

II Pędzące Kombinerki

III MKS Wrzos

Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna puchar. Wybrano najlepszego bramkarza (Paweł Normatowicz – MKS Wrzos) oraz zawodnika (Grzegorz Kozica – Sędziowie). Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto wręczono 8 nagród książkowych „Fair – Play” po jednym zawodniku z każdej drużyny. W trakcie Turnieju sprawą najwyższej wagi była zbiórka pieniędzy dla Wiktora. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań sportowych gospodarz MKS Wrzos Borne Sulinowo przekazał na ten cel markową piłkę, a w trakcie samego Turnieju do puszki trafiła piękna kwota 835,00 zł. Na wszystkich, którzy tego dnia zawitali na imprezę czekały kiełbaski i karkówka z grilla, ciepła kawa i herbata. Mimo niskich temperatur, dzięki gorącej atmosferze i emocjom spora grupa kibiców wytrwała z nami do późnych godzin nocnych, a zawodnicy wracali do domów w dobrych nastrojach.

Organizatorzy pragną złożyć podziękowania:

– wolontariuszom za pomoc w organizacji,

– pracownikom Centrum Kultury i Rekreacji za przygotowanie logistyczne imprezy i obsługę grilla,

– właścicielom sklepu Wabi Market za wsparcie rzeczowe.