Konkursu „Hej kolęda, kolęda”

W związku z tym, że ludzi z talentem, a także pasją do śpiewania nie brakuje zdecydowaliśmy się zorganizować świąteczny konkurs pt. „ Hej kolęda, kolęda”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować polskie kolędy i pastorałki we własnej aranżacji, w dwóch kategoriach: wykonanie solo i wykonanie rodzinne. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że rywalizacja w obu kategoriach miała zupełnie inne oblicza. Wykonania rodzinne miały mieć charakter wspólnej zabawy kilku pokoleń i tak się stało, ponieważ dotarły do nas wspólne nagrania mamy z synem, czy dziadka z wnuczką.

Wykonania solowe zaskoczyły jury bardzo wysokim poziomem artystycznym, a ponieważ w szranki oprócz naszych lokalnych wykonawców stanęły osoby z całej Polski (Szczecin, Wrocław, Biłgoraj) konkurs nabrał charakteru ogólnopolskiego, z czego bardzo się cieszymy. Wszystkie osoby pracujące przy tym projekcie miały ogromną radość z możliwości słuchania tak różnych i pięknych aranżacji polskich kolęd.

Jury konkursu oceniało nagrania według kryteriów: wrażenie artystyczne, poczucie rytmu, interpretacja utworu, świąteczna aranżacja przestrzeni. Oto wyniki:

wykonanie rodzinne:

1. Jerzy Kępski i wnuczka Jagoda (Borne Sulinowo – Szczecinek)

2. Henryk Sułek i Ryszard Kończak (Borne Sulinowo) 

3. Marta oraz Franciszek Graduszewscy (Borne Sulinowo)

wykonanie solo:

1. Lena Sikora (Szczecin) oraz Janusz Pawłowski (Borne Sulinowo)

2. Jakub Nizio (Biłograj)

3. Aleksandra Juchniewicz (Szczecin)

Wyróżnienie: Lena Stefanowska (Wrocław)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wielkiego talentu i kreatywności.

Pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za wspaniały odzew na nasze zaproszenie i udział
w konkursie, a Państwa zapraszamy do przesłuchania tych pięknych aranżacji.