Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

„Najładniejsza ozdoba choinkowa”

Mając na uwadze okres pandemii i długotrwałą izolację w domach wyszliśmy do Państwa z propozycją wspólnej zabawy i kreatywnego spędzenia nadmiaru wolnego czasu, przy wykonywaniu ozdób choinkowych. Choinkowych nie tylko na wzgląd na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, ale też przez fakt, że choinka jest symbolizuje życie i odrodzenie.
Dzięki zaangażowaniu uczestników do udziału w konkursie wpłynęło 28 rękodzieł, wszystkie piękne, bardzo pomysłowe, wykonywane różnymi technikami. Ozdoby wiszą już na naszej choince i z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić – mamy w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie najpiękniejszą choinkę od lat!
Jury konkursowe oceniało prace według 4 kryteriów: stopień trudności, estetyka pracy, pomysłowość oraz ogólne wrażenie artystyczne. Oto wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria kl. I – III szkoła podstawowa (7 – 9 lat)

1. Zofia Lawranz (Strzeszyn)
2. Aleksandra Lis (Krągi) oraz Jagoda Kowalska (Radacz)
3. Hanna Balcerzak (Borne Sulinowo)

Kategoria kl. IV – VIII szkoła podstawowa (10 – 13 lat)

1. Oliwia Białkowska (Piława)
2. Karol Marynicz (Borne Sulinowo)
3. Krystian Gawrych (Radacz) oraz Karolina Lis (Krągi)

Kategoria młodzież i dorośli

1. Agnieszka Dembończyk (Zbrosławice – woj. śląskie)
2. Monika Falkowska (Starowice)
3. Zbigniew Piasecki (Silnowo)

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez naszą jednostkę. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniały odzew na nasze zaproszenie, udział i gratulujemy kreatywnych umiejętności.