GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW

OLYMPUS DIGITAL CAMERATegoroczne Gminne Święto Plonów odbyło się dnia 5 września br. w miejscowości Nobliny. Organizatorami imprezy byli: sołectwo Nobliny, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie oraz Urząd Miejski w Bornem Sulinowie. Dożynki rozpoczęto Polową Mszą Świętą odprawioną w intencji rolników i mieszkańców gminy. Następnie barwny korowód z plonami i wieńcami dożynkowymi przeszedł na plac w centrum Noblin. Starościna i Starosta Dożynek, Pani Helena Kuta z Radacza i Pan Zbigniew Zalewski z Noblin, przekazali Burmistrzowi Renacie Pietkiewicz-Chmyłkowskiej dożynkowy bochen chleba. Tradycyjnie, Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej, Grzegorz Natkański, podzielili się chlebem ze zgromadzonymi gośćmi. W programie artystycznym dożynek znalazła się inscenizacja obrzędu dożynkowego w wykonaniu zespołu „Swojacy” z Sitna oraz występy lokalnych artystów i zespołów: „Podlotki” z Bornego Sulinowa, „Jarzębiny” z Jelenia, „Swojacy” z Sitna, Mc Jasiu Pawłowski i uczniów Zespołu Szkół w Łubowie. Gospodarze imprezy częstowali przybyłych chlebem ze smalcem i ogórkiem. Można było także dokonać degustacji swojskiego chleba z Bobrowej Doliny, pierogów, ciast oraz miodu. Była to także okazja do zakupu prac twórców z Bornego Sulinowa i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej, a także pamiątek Informacji Turystycznej.

Tradycyjnie podczas Dożynek rozstrzygnięto konkurs „Na gminny wieniec dożynkowy”.
· I miejsce zajął wieniec sołectwa Liszkowo (nagroda pieniężna w wys. 500,00 zł)
· II miejsce – wieniec sołectwa Łączno (nagroda pieniężna w wys. 400,00 zł)
· III miejsce – wieniec sołectwa Śmiadowo (nagroda pieniężna w wys. 300,00 zł)

Wyróżnienia, po 150,00 zł każdy, otrzymały wieńce sołectwa Jeleń, Nobliny, Silnowo i Juchowo.

Wręczono także nagrody zwycięzcom konkursu na „Najbardziej zadbaną posesję, pensjonat, balkon”.

Panie rywalizowały w konkursie „Na najsmaczniejsze ciasto tradycyjne”. Wyboru najlepszego wypieku dokonali uczestnicy dożynek podczas głosowania.
· I miejsce zajęła P. Anna Wójtów z Liszkowa
· II miejsce – P. Luiza Kostrubiec z Noblin
· III miejsce – P. Małgorzata Zakrzewska z Liszkowa
· IV miejsce – P. Janina Król z Bornego Sulinowa
· V miejsce – ex aequo P. Marianna Adamowicz z Bornego Sulinowa i P. Jadwiga Kostrubiec z Noblin

Ok. godz. 19.00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół „Jesienni”. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki zespołu „Play”.