Dzień Dziecka na Orliku!

Bo wszystkie dzieci nasze są…

4 czerwca kompleks boisk Orlik 2012 ponownie zamienił się w miejsce radosne, gwarne, pełne zabawy i dziecięcego śmiechu. W aurze pięknej pogody, odbył się kolejny już Dzień Dziecka na Sportowo. Na naszych milusińskich tego dnia czekała moc atrakcji. Największym wyzwaniem dla dzieci był tor przeszkód wymyślony przez animatora sportu i wykonany przez pracowników Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Każde dziecko, które zdecydowało się spróbować swoich sił w pokonaniu różnego rodzaju przeszkód otrzymało upominki od organizatora imprezy.

W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć stanowisk: z watą cukrową (podziękowania dla KGW Krągi), malowaniem buziek, tatuażami, które obsługiwały panie instruktorki ze świetlic wiejskich. Boisko wielofunkcyjne zamieniło się w strefę zabaw i animacji. Dzieci mogły puszczać bańki, wziąć udział w tańcach i zabawach integracyjnych, a także w zajęciach plastycznych.
W międzyczasie uczestnicy zabaw doczekali się pysznej pizzy ufundowanej przez Stowarzyszenie Be Happy oraz lodów od Centrum Kultury i Rekreacji. Warto zaznaczyć, że frekwencja tego dnia naprawdę dopisała. Gościliśmy również sporą grupę dzieci z Ukrainy, dla których była to nie tylko okazja do oderwania się od doczesnych problemów, ale także możliwość integracji z lokalną społecznością.