Dożynki Gminne w Juchowie

obraz_038Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w dniu 3 września br., w miejscowości Juchowo. Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka Juchowo, Centrum Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Bornem Sulinowie. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji rolników i mieszkańców gminy. Następnie korowód z plonami i wieńcami dożynkowymi przeszedł na plac w centrum wsi. Starosta i Starościna Dożynek, Pan Józef Kania i Pani Helena Kuta, przekazali Burmistrzowi, Renacie Pietkiewicz-Chmyłkowskiej, dożynkowy bochen chleba. Burmistrz i radni podzielili się chlebem ze zgromadzonymi gośćmi. Podczas tegorocznego Święta Plonów można było skosztować pierogów, miodu, ekologicznych soków i owoców na stoisku Fundacji im. Stanisława Karłowskiego oraz swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem, którym częstowali Gospodarze imprezy. Chętni mogli również nabyć drewnianą biżuterię Pracowni Plastycznej „Amulet” oraz prace twórców z Bornego Sulinowa i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Na stoisku Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Barzkowic udzielano zainteresowanym informacji i porad z zakresu rolnictwa.

W programie artystycznym imprezy znalazł się gościnny koncert w wykonaniu zespołu „Manowskie Malwy” z Manowa, występy lokalnych zespołów: „Podlotki” i „Duostar” z Bornego Sulinowa, „Jarzębiny” i „Alebabki” z Jelenia oraz „Filc” z Radacza. Zagrały również zespoły: „Trzech” z Koszalina i „Nasty Ladies” z Wałcza. Zabawę taneczną poprowadził zespół „Play”.

Tradycyjnie, podczas Święta Plonów, rozstrzygnięto konkurs „Na najładniejszy wieniec dożynkowy”:
I miejsce zajął wieniec sołectwa Łączno,
II miejsce – wieniec sołectwa Jeleń,
III miejsce – wieniec sołectwa Łubowo.
Wyróżnienia otrzymały wieńce sołectw: Dąbie, Śmiadowo, Silnowo i Juchowo.

Wręczono także nagrody zwycięzcom konkursu na „Najbardziej zadbaną posesję, pensjonat, balkon”. 
Lista nagrodzonych>>>
Fotografie nagrodzonych posesji:  nagroda specjalna>>>  I miejsca >>>  II miejsca>>>  III miejsca>>>
Zdjęcia z wizytacji posesji w dniu 23.08.2011 r.: miasto >>> , gmina >>>
Fotografie z pierwszej wizytacji w dniu 21.06.2011 r.: miasto>>>  ,   gmina>>>

Panie rywalizowały w konkursie „Na najsmaczniejsze ciasto tradycyjne”. Wyboru najlepszego wypieku dokonali uczestnicy dożynek podczas głosowania. I tak:
I miejsce zajęła P. Ilona Giwojno z Juchowa,
II miejsce – P. Renata i Anita Kordowskie ze Śmiadowa,
III miejsce – P. Joanna Łyszcz ze Śmiadowa.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!