Centrum Kultury i Rekreacji

w Bornem Sulinowie

Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule

27 września na kompleksie boisk Orlik odbył się Wojewódzki Międzypokoleniowy Turniej w Bule. Impreza organizowana była w ramach programu „Społecznik 2018” ze środków finansowych Województwa Zachodniopomorskiego. Głównymi organizatorami turnieju były instytucje i stowarzyszenia: Stowarzyszenie Folklor z Jelenia, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Imprezę koordynowali: Piotr Gałka oraz Joanna Kołatka. Do wspólnej zabawy zaproszone zostały 22 zespoły (po dwa z każdej placówki) zrzeszające seniorów i osoby niepełnosprawne. W turnieju udział wzięły:

 1. Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie
 2. Klub Aktywnego Seniora w Bornem Sulinowie
 3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Bornem Sulinowie
 4. Borneński Uniwersytet Trzeciego wieku w Bornem Sulinowie
 5. Dom Dziennego Pobytu „Złota Jesień” w Szczecinku
 6. Warsztat Terapii Zajęciowej w Czaplinku
 7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałczu
 8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie i Gwdzie.
 9. Środowiskowy Dom Samopomocy „Walentynka” w Szczecinku
 10. Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie Zdroju
 11. Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczko” w Barwicach

Przybyli goście otrzymali pakiet startowy w postaci słodkiego poczęstunku i wody, na opiekunów natomiast czekał szwedzki stół z łakociami, kawą i herbatą w całości przygotowany przez Ewę Urbańską ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie. O godz. 10:00 Turniej został uroczyście otwarty przez animatora sportu w CKiR p. Piotra Gałkę, który powitał serdecznie wszystkich obecnych na boisku zawodników, opiekunów, kibiców oraz sędziów. O godzinie 10:30 rozpoczęły się zmagania sportowe. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (rundowym) po 5 rund 20 minutowych. Mimo jesiennej pogody i padającego deszczu uczestnicy swoją pasją w grze i radością ze wspólnej zabawy pokazali, że tego typu inicjatywy mają sens. W trakcie rozgrywek obecni na boisku kibice spontanicznie bawili się przy muzyce puszczanej przez wodzireja imprezy p. Wojciecha Więckowskiego. Przemoknięci i zmarznięci, ale szczęśliwi po zakończeniu rywalizacji sportowej wspólnie udaliśmy się do Pensjonatu „Ani” gdzie czekała na wszystkich ciepła zupa i kiełbaski z rusztu. Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na wręczenie nagród indywidualnych i zespołowych. Każdy ośrodek otrzymał dyplom, komplet buli oraz puchar, a 3 najlepsze zespoły wyróżnienia w postaci statuetek. Po tym koordynatorzy Piotr Gałka i Joanna Kołatka podziękowali wszystkim uczestnikom i organizatorom oficjalnie kończąc turniej.

Serdeczne dziękujemy naszym partnerom: Klubowi Sportowemu Borbul za obsługę sędziowską oraz Pensjonatowi „Ani” za pyszny catering.

Animator sportu w CKiR
Piotr Gałka