Centrum Kultury i Rekreacji

w Bornem Sulinowie

Radośnie i sportowo w świetlicach wiejskich w Śmiadowie, Juchowie oraz Radaczu

Piękna wiosenna aura, która zastała nas w tym roku była świetną okazją do tego, aby spędzić czas w sposób aktywny na świeżym powietrzu. Z tej okazji skorzystały świetlicy wiejskie w Śmiadowie, Juchowie oraz Radaczu, działające przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Jeszcze w kwietniu pani instruktor świetlicy w Śmiadowie, pani Anna Lipiecka, wspólnie z sołectwem Śmiadowo zorganizowała powitanie wiosny. Do współpracy został zaproszony animator sportu, pan Piotr Gałka, który zajmował dzieci zabawami i grami ruchowymi. Na przybyłych czekał suto zastawiony stół i kiełbaski z grilla.

W połowie maja, w Juchowie, pani sołtys Irena Lis, instruktor świetlicy, pani Grażyna Kubicka oraz członkowie Stowarzyszenia „Pomost” zorganizowali piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka. Przygotowano kiełbaski z grilla, zimne napoje oraz smaczne ciasta. W imprezie udział wzięła spora grupa mieszkańców wsi z liczną ekipą młodego pokolenia. Nad wyśmienitym humorem zebranych czuwali panowie – Wojciech Więckowski oraz Piotr Gałka. Tego dnia wszyscy bawili się wyśmienicie, łącznie z rodzicami najmłodszych pociech.

Pod koniec lipca podobną imprezę zorganizowała instruktor świetlicy, pani Agnieszka Lewicka. Spora grupa dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zebrała się w świetlicy w Radaczu. Dla przybyłych gości zorganizowano słodkie napoje i poczęstunek. Za atrakcje ruchowe odpowiedzialny był animator sportu, pan Piotr Gałka. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyzwalające adrenalinę konkurencje – rodzice kontra dzieci. Grupowe zmagania zakończyły się dyplomatycznym remisem.

Informację przygotował Piotr Gałka