Centrum Kultury i Rekreacji

w Bornem Sulinowie

Majówka z Zumbą

Majówka 2018 w Bornem Sulinowie mimo niekoniecznie pięknej pogody była gorąca, energiczna i roztańczona. W dniu 3 maja pani Barbara Krosman, prezes Stowarzyszenia Be Happy, wspólnie z Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, zorganizowała Maraton Zumby z mniejszymi imprezami towarzyszącymi w tle.

Impreza dofinansowana została z budżetu Gminy Borne Sulinowo.

W Hali Sportowej w Bornem Sulinowie wszyscy miłośnicy Zumby mogli przenieść się w świat tańców latino i brazylijskiej Copa Cabany. Obecni instruktorzy Zumby rozgrzali obecnych uczestników do czerwoności.

Po zakończeniu tańców odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. W tym samym czasie na terenie Kompleksu Boisk Orlik odbywały się dwie mniejsze imprezy. Na boisku wielofunkcyjnym do koszykówki animator sportu, Piotr Gałka oraz vice-prezes stowarzyszenia, pan Krzysztof Olkowski zaprosili do zabawy najmłodszych uczestników.

Dzieci bawiły się świetnie biorąc udział w rozmaitych konkurencjach: torach przeszkód, orientacyjnych ćwiczeniach, rzutach do celu. Każdy biorący udział w konkurencjach nagradzany był upominkami oraz okolicznościowymi medalami zakupionymi ze środków „Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych”. Z kolei na boisku piłkarskim odbywał się turniej piłki nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów, które rozegrały ze sobą mecze systemem „każdy z każdym” po 10 minut mecz. Bezkonkurencyjną okazała się drużyna oldbojów ze Szczecinka, która wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Arka Noego, a trzecie miejsce zajęła drużyna Niepokonani.

Za poprawny przebieg turnieju odpowiadał pan Paweł Gorgol, którego wspomagał pan Jan Jeszka.

Najlepsze 3 drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali wodę.