Centrum Kultury i Rekreacji

w Bornem Sulinowie

Wystawa Marii Zalewskiej

Zima na Jej obrazach jest lśniąco biała, widać, że mroźna… a jednak przez ten mróz przewija się powiew ciepła… To ciepło, to kolejny borniański talent – Maria Zalewska. Młoda stażem, lecz niezwykle zdolna członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół. Jej obrazy można oglądać jeszcze kilka dni…

W piątek, 8 czerwca 2018 r maleńka Galeria Stowarzyszenia mieszcząca się w Centrum Kultury i Rekreacji dosłownie pękała w szwach. Na finisaż znanej wszystkim popularnie – Marysi, przybyli znajomi, przyjaciele i wszyscy Ci, którym sztuka gra w sercu. Bardzo ciepło o bohaterce spotkania mówił gość specjalny, Przewodniczący Rady Miasta Pan Dariusz Czerniawski oraz Bogumiła Celer, malarka, która uczyła naszą Marię technik, poznawała z malarstwem, zachęcała do malowania.

Na wystawie powiedziano, że „patrząc na Marysi obrazy widzi się człowieka. W tym przypadku dobrego, serdecznego i życzliwego ludziom”. To cenne cechy, zważywszy na czasy, w których żyjemy.  Taka jest jednak nasza bohaterka i takie są jej obrazy. Te kwiaty i uściski naprawdę Ci się należały Marysiu. Dziękujemy i zapraszamy do Galerii.

Dominika Kwinta
Prezes OSTP