Centrum Kultury i Rekreacji

w Bornem Sulinowie

„Dzień Dziecka z Tenisem Ziemnym”

10 czerwca na korcie przyległym do Hali Sportowo-Widowiskowej w Bornem Sulinowie odbyła się impreza pn. „Dzień Dziecka z Tenisem Ziemnym”. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, a sędzią głównym zawodów Pan Zdzisław Gieczys.

Od godziny 11 na korcie swoje zmagania rozpoczęła najmłodsza grupa adeptów szkółki tenisa ziemnego w wieku 5-8 lat. Zostały dla nich przygotowane konkurencje sportowe z rakietą tenisową w tle. Wszyscy świetnie się bawili.

Po godzinie 12 na korcie zjawiła się grupa średniozaawansowana. Zmagania w tej grupie wiekowej odbyły się w postaci Mini Turnieju do 15 punktów. Rywalizacja była zacięta, każdy z każdym walczył do samego końca o zwycięstwo. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, świadczą o tym trzy pierwsze miejsca: Amelii Matkowskiej, Antoniny Matkowskiej i Szymona Kołatki. Zaraz za nimi uplasowała się Katarzyna Zblewska.

Na samym końcu w szranki stanęła najstarsza i najbardziej zaawansowana grupa. Zawodnicy rozegrali Turniej w systemie każdy z każdym do 10 punktów. Gra na tym poziomie była bardzo widowiskowa, a kibice oklaskiwali długie wymiany piłki między zawodnikami. Ostatecznie Turniej w tej grupie wygrała Magdalena Kluz, która uhonorowana została pamiątkową statuetką, na drugim miejscu uplasował się Piotr Siembab, a na trzecim ex aequo Igor Kraska i Aleksander Biliński.

Wszyscy uczestnicy zmagań z tenisem otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek. Zwieńczeniem Turnieju były lody od sponsora –  WABI MARKETU w Bornem Sulinowie, za co serdecznie dziękujemy.

Piotr Gałka
Animator Sportu w CKiR