Centrum Kultury i Rekreacji

w Bornem Sulinowie

NALEŚNIKOWE ZAKOŃCZENIE WAKACJI

Na zakończenie wakacji Centrum Kultury i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowały Festyn pn. „Naleśnikowe Zakończenie Wakacji”. Główną atrakcją imprezy był konkurs na najlepszy naleśnik. Zgłosiły się do niego 4 świetlice z Łubowa, Jelenia, Piławy i Radacza.

Po dość długiej naradzie, a przede wszystkim przy degustacji prezentowanych naleśników jury postanowiło przyznać miejsca:
I – świetlica w Radaczu
II ex aeqo świetlica w Łubowie i Jeleniu
III – świetlica w Piławie.

Atrakcyjne nagrody, jakimi były radiomagnetofony, kubki, piękne skrzynki ze słodyczami, pendrivy ufundowali: Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców Promyk Nadziei, Ośrodek Wypoczynkowo Konferencyjny Marina, Bobrowa Dolina – Pani Agnieszka Szewczyk, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bornem Sulinowie oraz anonimowi sponsorzy. Na festynie dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji jakimi były zamki dmuchane, zawody sumo, strzelnica polowa, konkursy z nagrodami oraz delektować się do woli naleśnikami przygotowanymi przez Panie z zespołów śpiewaczych działających przy CKiR:
„ Borneńskich Wrzosów”, „Stokrotek” i „Jarzębin”.

Imprezie towarzyszyły warsztaty kulinarne – robienia ciasta i smażenia naleśników, w trakcie których dzieci same mogły sprawdzić swoje kulinarne umiejętności. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Szewczyk z „Bobrowej Doliny” w Krągach.

Wszystkim ludziom dobrego serca dziękujemy w imieniu zadowolonych i uśmiechniętych MILUSIŃSKICH!