Targi Chleba i Miodu

foto-223W niedzielę, 11 września 2011 r., przy hali sportowej Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, odbyły się kolejne Targi Chleba i Miodu. Podczas imprezy można było skosztować i zakupić całą gamę regionalnych wyrobów – rozmaite rodzaje miodów, przeróżne domowe wypieki – od chleba począwszy, na drożdżówkach i pysznych ciastach skończywszy. Liczni wystawcy prezentowali również rękodzieło ludowe i artystyczne, w tym: biżuterię, wyroby z wikliny, zabawki z drewna, witraże, malarstwo oraz wiele innych, oryginalnych artykułów własnego wyrobu. Swoje prace wystawili także uczestnicy VII Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego pn. „Pomaluj mój świat”, który właśnie odbywa się w naszym miasteczku.

Oprawę artystyczną imprezy zapewniły lokalne zespoły – Jarzębiny i Podlotki z Bornego Sulinowa oraz Alebabki z Jelenia. Dużym zainteresowaniem zgromadzonych cieszył się koncert Gongów i Wibracji Mis Tybetańskich, muzyki relaksacyjnej oraz występ zespołu MAKO BAND.

Dla osób zainteresowanych przyrodniczymi walorami Bornego Sulinowa zorganizowano wycieczki na Wrzosowiska Kłomińskie. Tegorocznym targom towarzyszyła piękna aura – to był wyjątkowo ciepły i słoneczny dzień, jeden z nielicznych tego lata.